Jak zachować motywację po osiągnięciu swoich początkowych celów?

Prawda jest taka, że… to trudne!

Gdy spełnisz swoje marzenie, osiągniesz cel,  nadchodzi czas, kiedy treningi mogą zacząć wydawać się nieco niepotrzebne, mniej ważne. Jak ponownie się zainspirować? Oto 7 sposobów na utrzymanie motywacji na drodze do długoterminowego sukcesu.

Trenuj z różnymi ludźmi

Nowi partnerzy treningowi mogą zapoznać Cię z różnymi rodzajami treningów. Jest to też okazja do rozmowy z osobami, których możesz nigdy nie spotkać poza siłownią. Wysłuchanie ich historii może pomóc Ci wyznaczyć nowe cele.Spróbuj nowych zajęć

Spinning, joga, kickboxing i wiele innych. Wyjdź poza swoją strefę komfortu i spróbuj czegoś, czego normalnie byś nie zrobił. Jeśli czujesz się skrępowany, możesz też zabrać ze sobą przyjaciela! W dwójkę na pewno będzie raźniej, weselej, a Ty podejmiesz jakąś aktywność fizyczną.

Wymyślaj nowe cele

Jeśli w Twojej obecnej rutynie brakuje ćwiczeń cardio, podejmij wyzwanie i wykonuj je przez 10 minut po każdym treningu. To samo, jeśli chodzi o trening siłowy.Poproś o pomoc przyjaciół

Podziel się swoimi celami i poproś ich o pomoc. Nawet jeśli nie trenują z Tobą fizycznie, mogą codziennie wysyłać Ci SMS-y, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze.

Media społecznościowe

Niektórzy wykorzystują media społecznościowe, aby motywować się do kolejnych treningów. Wrzuć zdjęcie, opublikuj relację, podziel się trudnościami, z jakimi się borykasz, a zobaczysz, że nie jesteś w tym sam.Nagradzaj się

Zafunduj sobie drobne przyjemności, którymi będziesz nagradzać się po  osiągnięciu każdego np. miesięcznego celu.

Zapisz swoje cele na kartce

Niezależnie od tego, czy jest to przylepna karteczka na lustrze w łazience, wpis w kalendarzu w pracy, czy w osobistym dzienniku, wyznacz sobie cel i zapisz go. Rzeczy zapisane na papierze zostają na dłużej, a Tobie zapadną w pamięć.

Droga do życiowego sukcesu nie jest łatwa, ale stale podnosząc poprzeczkę, wyznaczając nowe cele i tworząc nowe wyzwania, będziesz podążać w dobrym kierunku!