Bieżnia elektryczna Schwinn 510T
 to propozycja bieżni z oferty marki Schwinn. Dzięki zaawansowanej technologii, dobrej jakości materiałom i przystępnej cenie jest jedną z najczęściej wybieranych bieżni w ofercie. Bieżnia posiada silnik o mocy 2,6CHP co pozwala jej dynamicznie przyspieszać. System został zaprojektowany tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Poza 16 programami stałymi takimi jak interwały, trening manualny, osiąganie celu, użytkownik może połączyć się z aplikacją Explore The World. Bieżnia posiada duży zakres regulacji nachylenia od 0-10 stopni oraz pozwala użytkownikowi biegać z prędkością 16km/h.

Takie parametry pozwalają użytkownikowi na komfortowe i efektywne korzystanie z bieżni. Duży wyświetlacz LCD pokazuje użytkownikowi prędkości, czas, dystans, licznik spalonych kalorii, puls oraz zmianę nachylenia bieżni. Dodatkowo przyciski szybkiego dostępu pozwalają na dynamiczną pracę i dokonywanie zmian w trakcie biegu. Bieżnia posiada wbudowany wentylator o trzech poziomach intensywności nawiewu. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość łatwego złożenia dzięki systemowi SoftDrop. Bieżnia wyposażona została także w system amortyzacji SoftTrak Cushioning System. Bieganie po bieżni 510T ma jak najlepiej odzwierciedlać bieg po rzeczywistej powierzchni.

 Z bieżnią można połączyć się systemem Bluetooth 4.0 aby korzystać z oprogramowania Explore The World i nieoficjalnie z Zwift.  Rywalizacja i osiąganie celów treningowych jeszcze nigdy nie były tak emocjonujące!Zwift to nic innego jak gra komputerowa przeniesiona na poziom treningowy. Przenosi użytkownika w wirtualną rzeczywistość zarówno jako biegacza jak i w przypadku rowerzysty. Wszystko zależy od posiadanego sprzętu. Zwift to społeczność, która łączy sportowców z całego świata. W trakcie, gdy za oknem szaro buro i zimno Ty możesz razem z przyjaciółmi wybrać się na wieczorny trening po krainie Zwift- Watopii. W aplikacji dostępne do biegania są także Richmond, Londyn, Nowy Jork i Innsbruck.

W krainie Zwift poruszamy się naszym wirtualnym avatarem. Z każdym przebiegniętym kilometrem zdobywamy doświadczenie i odblokowujemy kolejne odznaki i przedmioty. Możemy także ustawić cel który chcemy osiągnąć np. czas biegu, ilość spalonych kalorii czy dystans.

Aby jak najlepiej odwzorować bieg w Zwifcie możemy użyć specjalnie zaprojektowanego urządzenia Stryd Live. Jest to umieszczany na sznurówkach czujnik, który pozwoli jak najdokładniej odwzorować nasz bieg po bieżni. Można oczywiście używać go także na zewnątrz. Stryd ma na celu przeanalizować tempo, dystans, kontakt stopy z podłożem i oscylację pionową biegacza.

Również w zegarkach sportowych takich jak np. Garmin pojawiła się funkcja Biegu Wirtualnego. Ma to na celu prawidłowy odczyt przez Zwift kadencji i tętna biegacza. Pozwala to nam na dokładne odwzorowanie w trakcie biegu tego jak się czujemy i pozwala dostosować cel treningowy. Trening zapisany pojawia się po synchronizacji w Garmin connect a jeżeli używamy np. Strava, również tam.

Zwift stał się elementem treningowym dla wielu zawodowych i amatorskich sportowców, którym umila czas spędzony na bieżni. Dodatkowo motywuje i sprawia, że bieganie na bieżni staje się zupełnie nowym doświadczeniem. Zbieranie punktów i poziomów, odblokowywanie zadań, rywalizacja, eventy, przygotowania do zawodów i to wszystko w domowym zaciszu.

Jeżeli więc szukasz dobrej jakościowo bieżni, w atrakcyjnej cenie z możliwością trenowania w wirtualnej rzeczywistości to Schwinn 510T jest idealnym wyborem dla Ciebie.