Ze względu na wysokie temperatury na zewnątrz, regularne bieganie może stanowić dla Ciebie wyzwanie. Nie zawsze możesz pozwolić sobie na trening przed świtem lub późnym wieczorem. Tutaj z ratunkiem przychodzi bieżnia elektryczna.

Korzystanie z bieżni ma wiele zalet, w tym zmniejszenie siły uderzenia. Bieganie po twardym chodniku na zewnątrz może być bolesne dla kostek, kolan i pleców, podczas gdy bieżnie mają bardziej miękką powierzchnię i mogą amortyzować wstrząsy. Pomaga również to, że nie ma kamieni i nierównych chodników, po których można się potknąć! Są wygodne, łatwe w użyciu i mają wiele programowanych treningów, dzięki czemu nigdy nie będziesz się nudzić.

Sporo osób, które trenują do biegu na 5 km lub maraton, zadaje to samo pytanie:

Jak mam biegać szybciej?

Sposobem na to jest przeniesienie ciała ponad poziom tolerancji, aby mogło się przystosować; innymi słowy, jeśli chcesz biec szybciej, musisz czasem zmusić się do szybszego biegu! Musisz urozmaicić treningi, aby uzyskać lepsze rezultaty.


Przebieżki

Po rozgrzewce biegnij jak najszybciej przez 20 sekund, a następnie 40 sekund w spokojnym tempie. Gdy twoja wytrzymałość rośnie, przejdź do 30 sekund sprintu, a następnie 30 sekund w spokojnym tempie. Jeśli jesteś bardziej zaawansowany, zrób 90 sekund szybko, a następnie 90 sekund spokojnie. Powtarzaj te cykle sprintu, aż przebiegniesz pełne 20 minut.


Fartlek (zabawa biegowa)

To szwedzkie słowo oznaczające „zabawę prędkością” i dokładnie to robisz. Pomiędzy regularnymi biegami biegasz spontanicznie tak szybko, jak potrafisz. W trakcie treningu możesz sobie powiedzieć „biegnij do tego drzewa!” i pędź tak szybko, jak możesz, a następnie wróć do umiarkowanego tempa. Na bieżni po prostu losowo zwiększasz przycisk prędkości, aż poczujesz się zdyszany, a następnie wycofujesz się. Zaletą jest to, że Twój trening jest wymagający, niepowtarzalny, oraz poprawia Twoją wytrzymałość.


Podbiegi

Ustaw program bieżni na podbiegi. Biegając po nachyleniu, budujesz mięśnie nóg i pośladków, co ostatecznie sprawi, że będziesz biegał szybciej.


Biegi tempowe

Biegi tempowe są wtedy, gdy wykonujesz stały, ciężki wysiłek, utrzymując to samo tempo. Kiedy biegasz na zewnątrz, łatwo jest zwolnić, gdy się zmęczysz, ale nie jest to problemem na bieżni, która utrzymuje stałe tempo, niezależnie od tego, czy jesteś zmęczony, czy nie.


Nie pozwól, aby pogoda powstrzymała Cię przed osiągnięciem celu. Zwiąż się ze swoją bieżnią, a ciężka praca opłaci się w dniu wyścigu. Jeśli po przekroczeniu linii mety czujesz, że przebiegłeś dobry wyścig i nie czujesz się zbyt obolały, to wiesz, że dobrze trenowałeś.

Nie masz jeszcze swojej bieżni? Zobacz, co mamy w ofercie.