zwift-vs-peloton.jpg

Analizujemy różnice między dwoma najlepszymi na rynku aplikacjami do treningów rowerowych w domu. Pomożemy Ci zdecydować, która z nich - Zwift czy Peloton - jest dla Ciebie najlepsza.

Nie bez powodu Zwift i Peloton są uważane za najlepsze aplikacje. Obie platformy oferują różnorodne wymagające treningi, wydarzenia społecznościowe i kolorową grafikę, które pomagają Ci przejść przez to, co kiedyś było okropnie nudnym treningiem w czterech ścianach.

Chociaż Zwift i Peloton mają ze sobą wiele wspólnego, dzieli je także szereg kluczowych różnic. W tym miejscu przyjrzymy się obu platformom treningowym, ich podobieństwom i różnicom oraz pomożemy Ci zdecydować, która platforma jest dla Ciebie najlepsza.

zwift-schwinn.jpg

Zwift

Koszt: 14,99 USD / miesiąc
+ Jazda jak na zewnątrz bez ograniczeń
+ Wirtualny świat
+ Elementy społeczności i rywalizacja
- Powolne ulepszenia podstawowej platformy

Zwift to zdecydowanie najpopularniejsza platforma do treningu wśród rowerzystów. Wirtualne drogi Watopii zostały po raz pierwszy uruchomione w 2014 roku i zgromadziły ponad 1,1 miliona subskrybentów. To co naprawdę sprawia, że ​​Zwift odniósł sukces, to ogromna społeczność, tym samym codzienne i cotygodniowe wydarzenia.

Za pomocą Zwift możesz nie tylko się ścigać, ale także brać udział w przejażdżkach grupowych 24/7/365. Mile widziani są kolarze na każdym poziomie zaawansowania, a każda kategoria jest określana przez FTP w watach na kilogram (w / kg). Te wyścigi i przejażdżki grupowe każdego dnia przyciągają tysiące chętnych z całego świata. Zawodowi kolarze i celebryci organizują nawet własne przejażdżki grupowe i treningi - jednym z ostatnich wydarzeń był L’Etape du Tour, który przyciągnął setki tysięcy kolarzy podczas wirtualnego Tour de France.

W Zwift każdy sportowiec ma swojego własnego, dostosowywanego awatara, który kręci się po drogach Watopii. Możesz wybrać swój awatar, jego strój, kask, rękawiczki, buty, rower i koła - wiele z nich jest dostępnych dopiero po osiągnięciu określonego poziomu. Mówiąc o poziomach, zaczynasz od 1 w Zwift i gromadzisz punkty awansu (XP), pokonując więcej kilometrów, zdobywając odznaki tras i wspinając się na jedne z największych szczytów w wirtualnych światach.

Platforma ma również ogromną bibliotekę treningów i planów treningowych. Podobnie jak w przypadku wyścigów i przejażdżek grupowych, dostępne są również treningi grupowe.

Konfiguracja jest dość prosta - możesz połączyć się ze Zwiftem za pomocą inteligentnego trenażera lub zewnętrznego miernika mocy i ANT + lub Bluetooth. Rowerzyści z ograniczonym budżetem mogą podłączyć się do Zwift bez miernika mocy, jeśli tylko mają czujnik prędkości i kadencji.

peloton-app.jpg

Peloton

Koszt: 14,99 USD / miesiąc
+ Nie potrzebujesz roweru Peloton
+ Tak przystępne cenowo jak Zwift
+ Przygotowane bardziej w kierunku fitness
+ Wszystkie zajęcia z Peletonu prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów
- Brakuje rywalizacji Zwift i wszystkich nagród, które się z nią wiążą
- Brak aspektu społecznego

Peloton Digital kosztuje tyle samo co Zwift i ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko wirtualne zajęcia spinningowe. Peloton Digital obejmuje również zajęcia z jogi, rozciągania, treningu siłowego, treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT), biegania i medytacji. Ogólnie rzecz biorąc, Peloton jest lepszą wszechstronną aplikacją fitness dzięki treningom poza rowerem i zajęciom regeneracyjnym. Wiele badań wykazało, że trening siłowy pomaga zmniejszyć ryzyko kontuzji spowodowanych nadmiernym obciążeniem podczas jazdy na rowerze, a medytacja poprawia ogólny stan zdrowia psychicznego - mniej stresu, jaśniejszy umysł i lepszą wydajność.

Wszystkie zajęcia z Peletonu prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów - prawdziwych ludzi, a nie awatarów - którzy służą radą i motywacją. Użytkownicy mogą zmieniać intensywność każdego treningu, a ostatecznym celem jest uczucie szczęścia napędzanego endorfinami, zamiast osiągania określonej liczby watów na kilogram.

Zajęcia na żywo nie są dostępne 24/7/365 - instruktorzy też muszą spać! - Ale tysiące zarchiwizowanych treningów wideo są dostępne w aplikacji w dowolnym momencie.

zwift-vs-peloton2.jpg

Zwift kontra Peloton - Co wybierasz?

Jedną z największych różnic między Zwift i Peloton jest aspekt wizualny. Kiedy siedzisz na trenażerze, nie ma na co patrzeć poza ścianą; więc wszystko, co jest na ekranie, będzie bardzo ważne. Zwift otacza Cię wirtualnym światem, w tym modelami ze świata rzeczywistego, które przenoszą Cię do Wirginii, Francji, Austrii i nie tylko. Na ekranie masz swojego własnego awatara, który nawet dopasuje się do Twojej kadencji i zejdzie z siodełka, gdy Ty to zrobisz. To jak oglądanie małego „mnie” jadącego w wirtualnym świecie.

Z drugiej strony rzeczywiste środowisko Peloton całkowicie pochłania użytkownika muzyką, grafiką i elementem interakcji międzyludzkiej. Chociaż instruktora nie ma w pokoju z Tobą, naprawdę wydaje się, że jest. Zwift z kolei oferuje znacznie większą różnorodność jazdy niż Peloton. Wirtualne światy Zwift są prawie nieograniczone - pokonanie każdej trasy zajęłoby Ci tygodnie, a może nawet miesiące. A dzięki bibliotece ponad 2000 treningów prawie niemożliwe jest, aby zabrakło opcji również w tym dziale. Teraz dodaj przejażdżki grupowe i wyścigi dostępne 24/7, a opcje są nieograniczone. Dla zaawansowanych rowerzystów, którzy chcą posmakować wszystkiego - przejażdżki grupowe, treningi wytrzymałościowe, ciężkie wyścigi i intensywne treningi interwałowe - Zwift ma to wszystko. Peloton jest bardziej dla zwykłego rowerzysty, który wykorzystuje jazdę na rowerze jako trening. Niewiele osób - jeśli w ogóle - wskoczy na rower Peloton na dwugodzinną jazdę wytrzymałościową. Ale w Zwift widzisz kolarzy wykonujących codziennie 50, 80, a nawet 130 km. Peleton jest bardziej angażujący, ponieważ masz prawdziwą osobę, która prowadzi cię przez każdy trening. Rytm jest szybki, treningi są wymagające, a Twój instruktor będzie z Tobą na każdym kroku. Peloton to doskonały sposób, aby przenieść rzeczywistość do komfortu własnego domu.