1. Jesienią 2020 roku na uniwersytecie w La Crosse, w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badanie, którego celem była ocena reakcji fizjologicznych i wzorców aktywacji mięśni (EMG) podczas jazdy na rowerze spinningowym Velocore.


W badaniu wzięło udział czternastu zdrowych, regularnie ćwiczących dorosłych w wieku od 25 do 39 lat. Badani ukończyli dwa dni testów. Pierwszego dnia wykonali trzy 5-minutowe serie ćwiczeń na VeloCore i jedną na Peletonie, rejestrując tętno, VO2 i wydatek energetyczny. Drugiego dnia rejestrowano dane EMG z górnego i dolnego mięśnia brzucha, mięśnia skośnego, promieniowego, tricepsa, bicepsa, przedniego mięśnia naramiennego i górnego czworobocznego w podobnych warunkach.

Jazda na rowerze z możliwością pochylania się z boku na bok zwiększa ogólny wydatek energetyczny i aktywację mięśni podczas jazdy. Tętno osób badanych było o 8-12 bpm wyższe, a wydatek energetyczny 14% wyższy podczas jazdy na rowerze Velocore w porównaniu do innych.


2. Możesz regulować zakres pochylania się roweru.

Jeśli czujesz się mało stabilnie, albo po prostu wolisz, aby rower mniej przechylał się na boki, możesz ustawić to po odkręceniu nakładki z przodu ramy.

Jest to także zalecane dla użytkowników o większej wadze. Bowflex dba o swoich klientów i stawia duży nacisk na to, aby każdy czuł się komfortowo podczas treningu. Pamiętaj, że maksymalna waga użytkownika to aż 147 kg.
 

3. Rower spinningowy Bowflex Velocore 22i został wprowadzony na rynek amerykański w 2020 roku, ale do Europy trafił dopiero 2 lata później.

 
Trudno jest jednoznacznie określić, dlaczego wprowadzenie roweru Velocore na rynek europejski nastąpiło później niż na rynek amerykański. Różne czynniki mogły wpłynąć na to opóźnienie, np.  wymagania związane z certyfikacją i dopuszczeniem do sprzedaży w różnych krajach, kwestie logistyczne i dystrybucyjne, a także konkurencja na rynku europejskim.

Warto zauważyć, że czasami wprowadzenie produktów na rynek w różnych częściach świata odbywa się stopniowo, a producenci chcą najpierw przetestować i zdobyć doświadczenie na jednym rynku, zanim wejdą na kolejne. Dzięki temu możemy być pewni, że Velocore 22i został solidnie przebadany, zanim pojawił się w sprzedaży w Europie.