Bowflex od 1986 roku pracuje nad ulepszeniem domowego treningu. Zaczynali w czasie, gdy dobre wyniki siłowe i fitness były osiągalne przede wszystkim w publicznych siłowniach i salach gimnastycznych. Konsumentów przyciągnęła wygoda i możliwość prywatności podczas ćwiczeń w domu. W końcu nie byli przecież przez nikogo osądzani - byli tylko oni, ich sprzęt i motywacja.

Do dziś Bowflex słynie z wysokiej jakości sprzętu do domowej siłowni.

Unikalne sposoby budowania mięśni

W przeciwieństwie do tradycyjnych maszyn, wszystkie domowe atlasy Bowflex wykorzystują zaawansowaną technologię oporu, która nie opiera się na grawitacji. W rezultacie eliminują bezwładność – uniemożliwiają „oszukiwanie” podczas ćwiczeń, a jednocześnie zmniejszają obciążenie stawów i ścięgien. Połączenie tych czynników sprawia, że atlas Bowflex to znakomity wybór dla każdego, bez względu na poziom sprawności, wagę czy wiedzę na temat ćwiczeń.Technologia Power Rod

Technologia Power Rod wykorzystuje system bloczek/linka, z oporem pochodzącym z długich, elastycznych „prętów” z tyłu atlasu, które służą dwóm ważnym celom:

- Tworzą mniejszy opór na początku każdego ćwiczenia, aby zmniejszyć obciążenie stawów.

- Stopniowo zwiększają opór podczas każdego ćwiczenia, aby zmaksymalizować wyniki.

Trening oporowy z wykorzystaniem atlasu Bowflex może pomóc w budowaniu silniejszych mięśni, modelowaniu sylwetki, zwiększeniu metabolizmu i energii, zmniejszeniu bólu stawów i obniżeniu ciśnienia krwi.
 
Aby uzyskać więcej informacji o sprzęcie oraz wskazówki dotyczące ćwiczeń całego ciała, zapoznaj się z biblioteką filmów Bowflex na YouTube.Udowodniono, że trening siłowy z dowolnym rodzajem oporu poprawi i utrzyma siłę i rozmiar mięśni. American College of Sports Medicine (ACSM) zaleca co najmniej 2-3 dni w tygodniu ćwiczeń oporowych całego ciała dla większości osób, które chcą zwiększyć lub utrzymać sprawność mięśni.

Jednak do osiągnięcia najlepszych wyników potrzeba czegoś więcej niż dobrego sprzętu – niezbędne są chęci do rozwoju zarówno fizycznego i psychicznego. Biorąc odpowiedzialność za swoje zdrowie, wyznaczając realistyczne cele i oczywiście stosując zdrową dietę oraz zachowując pozytywne nastawienie, można osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Inny sprzęt do ćwiczeń w domu, który dopełni Twoje treningi

Zakup urządzenia fitness jest poważną inwestycją, dlatego powinien być on bardzo rzetelnie wybrany. Marka Bowflex dostarcza ogromną ilość argumentów, aby to właśnie sprzęt ich produkcji znalazł swoje miejsce w Twoim domu. Posiada długoletnią reputację w zakresie jakości, innowacyjności i niezawodności. Oprócz atlasów Bowflex oferuje rewolucyjne sprzęty i akcesoria do treningu cardio i siłowego. Bowflex oferuje produkt idealny dla każdego rodzaju podróży związanej ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.Na przykład bieżnia Bowflex T56 posiada 22” dotykowy ekran HD, platformę fitness JRNY, łączność Bluetooth i regulację nachylenia od -5% do 20%.

Jedyny w swoim rodzaju Max Trainer jest połączeniem steppera i orbitreka, co zapewnia najwyższą jakość treningu całego ciała w kompaktowej obudowie. Dostępne w trzech modelach – M3i, M6i, M8i i Max Total –oferują wysoką wydajność oraz gwarantują zauważalne efekty ćwiczeń.Wreszcie, platforma JRNY zapewnia różnorodne funkcje, a wszystko to w łatwym w obsłudze interfejsie. JRNY oceni Twój poziom sprawności i zaleci spersonalizowane treningi na podstawie Twoich umiejętności, dostępnego czasu, nastroju i treningów, które lubisz najbardziej. Śledzi nawet Twoje osiągnięcia i osobiste rekordy. Weź udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów, którzy Cię inspirują, lub oglądaj seriale na Netflix podczas treningów. Dzięki JRNY możesz nawet biegać lub jeździć na rowerze w ponad 50 miejscach na całym świecie, wszystko we własnym tempie. Bez względu na to, co wybierzesz, platforma JRNY zapewnia długofalowy sukces w zdrowiu i kondycji.

Aby uzyskać więcej wskazówek, porad lub motywacji, dołącz do rosnącej społeczności Bowflex na Facebooku.