Niektórzy mówią, że właściciele dbają o swoje zwierzęta, ale badania pokazują, że to zwierzęta opiekują się swoimi właścicielami.

Bez względu na to czy masz psa, kota czy konia - nie bez powodu zwierzęta są nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Posiadanie zwierzaka nie tylko wnosi do Twojego życia energię i bezwarunkową miłość, ale także bezpośrednio wpływa na Twoje samopoczucie.

Jeśli zastanawiasz się czy warto mieć zwierzaka, nie szukaj dalej, zobacz jak wpływa to na właścicieli:

Nastrój: Badania pokazują, że posiadanie zwierzaka pozytywnie wpływa na Twój nastrój, ponieważ czas spędzony ze zwierzętami może pomóc złagodzić stres i niepokój. Zwierzęta są wykorzystywane jako wsparcie emocjonalne, ponieważ mają działanie terapeutyczne i pocieszające - a ponadto nie ma nic lepszego niż przytulenie swojego zwierzaka w zimną noc.Ćwiczenie: Posiadanie zwierzaka, może zwiększyć Twoją motywację do wychodzenia na zewnątrz, spotkań towarzyskich i ćwiczeń. Jeśli zwierzak ma dużo energii do spalenia, możesz czuć się zobligowany do pójścia na długie spacery, piesze wycieczki lub pobawić się ze swoim pupilem na podwórku.

Uspołecznij się: Wyprowadzanie zwierzaka na spacer zwiększa Twoje szanse na nawiązanie kontaktów towarzyskich. Według badania z 2015 roku właściciele zwierząt domowych częściej poznawali ludzi w swoim sąsiedztwie niż ci, którzy ich nie posiadali.

Towarzystwo: Chęć dbania o innych i czucie się potrzebnym mamy w DNA. Zwierzęta pomagają ją spełnić. Będąc niewątpliwie lojalnymi, zwierzęta domowe dają nam towarzystwo i uczą nas cierpliwości i uczucia. Co więcej, w szczególności psy zapewniają bezpieczeństwo i zaufanie, co w zamian sprawia, że czujemy się ogólnie bezpieczniej.


Leczenie bólu: Uwierz lub nie - zwierzęta mogą być najlepszym lekarstwem. Gdy dorastamy wraz z naszymi zwierzętami, zaczynają rozumieć, kiedy jesteśmy szczęśliwi, smutni, wściekli lub cierpimy. Dzięki temu zwierzęta uczą się, jak reagować i poprawiać nasze samopoczucie. Ponadto zwierzęta mogą w zdrowy sposób odwracać uwagę od chronicznego bólu, takiego jak migreny i zapalenie stawów, umożliwiając właścicielom skierowanie energii na coś pozytywnego.

Chociaż możemy zapewnić im pożywienie i schronienie, jest oczywiste, że zwierzęta zapewniają nam znacznie więcej. Zwierzęta wzbogacają nasze życie, a mamy szczęście, że je mamy - dbaj o nie.