Wyobraź sobie, że w dowolnym momencie, kiedy tylko masz ochotę na trening, w Twoim domu pojawia się trener personalny, który udziela Ci na bieżąco wskazówek, liczy powtórzenia i motywuje do dalszych ćwiczeń. Myślisz, że to luksus, na który nie możesz sobie pozwolić? Nic bardziej mylnego!

Developerzy aplikacji JRNY wzbogacili ją o funkcję śledzenia ruchu, która oferuje spersonalizowane wskazówki, liczenie powtórzeń i zindywidualizowane zalecenia dotyczące treningu, a wszystko to na Twoim tablecie.

Ćwicz z hantlami Bowflex® SelectTech®, korzystając z aplikacji JRNY z funkcją śledzenia ruchu. W czasie swojego treningu będziesz otrzymywać na bieżąco wskazówki, jak dostosować ruch w danym momencie. JRNY® z funkcją Motion Tracking zlicza również powtórzenia, zapisuje rzeczywistą wagę i uwzględnia te informacje w zaleceniach dotyczących następnego treningu.

Technologia Motion Tracking śledzi wiele wymiarów ruchu, gdy użytkownik wykonuje na żądanie treningi prowadzone przez trenera. W chwili premiery aplikacja JRNY z funkcją śledzenia ruchu oferuje treningi przeznaczone dla użytkowników hantli Bowflex SelectTech 552i i Bowflex SelectTech 1090i oraz z tabletów z systemem Android lub iOS.

Abyś mógł dowiedzieć się więcej o tej innowacji i jej realnym wpływie na jakość Twojego treningu, przytoczyliśmy wypowiedzi Toma Hollanda (Bowflex Fitness Advisor) i Kerry Greer (Kierownik Centrum Nauki i Treningu w Nautilus, Inc.).


Co nowego w JRNY z funkcją Motion Tracking?

Kerry: „Śledzenie ruchu polega na udzielaniu bieżących wskazówek podczas treningu. Jesteś pewny, że każde ćwiczenie wykonujesz we właściwy sposób? Nieprawidłowa technika może zwiększyć ryzyko kontuzji.”

Tom: „Jest to ten sam rodzaj wskazówek, jak te, które uzyskujesz od trenera personalnego, z tą różnicą, że są one dostępne zawsze, gdy tylko masz czas i ochotę na trening.”

Jak ważna jest dobra technika podczas ćwiczeń?

Tom: „Jest kluczowa. W treningu nie chodzi tylko o aktywność. Kiedy ćwiczysz, musisz wykonywać każdy ruch poprawnie, aby zmaksymalizować swoje wyniki, jednocześnie minimalizując ryzyko kontuzji. JRNY z funkcją Motion Tracking pomaga osiągnąć oba te cele”.

Kerry: „W pełni się z tym zgadzam. Właściwa technika ćwiczeń informacje zwrotne w czasie rzeczywistym, powtórzenie po powtórzeniu, pomogą zwiększyć mobilność, stabilizację i ogólną siłę”.Czy JRNY z funkcją Motion Tracking będzie miało oddzielne, specjalistyczne treningi?

Tom: „Tak. W JRNY ze śledzeniem ruchu znajdziesz specjalne treningi wraz z coachingiem, aby upewnić się, że wykonujesz trening we właściwy sposób. Przez lata wiele się nauczyliśmy, dowiadując, co działa, a co nie. Nowa funkcja w aplikacji jest wynikiem badań, chęci rozwoju i projektowania. Łączy w sobie najnowsze osiągnięcia nauki oraz coachingu, aby pomóc Ci utrzymać motywację i jak najlepiej wykorzystać treningi.”

Kerry: „Pamiętaj, że czasem trening zaczynasz w dobrej formie, ale w miarę postępu Twoja technika może się pogorszyć. Wtedy zwiększa się ryzyko wystąpienia kontuzji. Chcemy Ci pomóc skupić się na treningu i śledzić każde powtórzenie. Pamiętaj, że rezultatem jest bardziej efektywny trening. To również może pomóc w utrzymaniu tego skupienia w późniejszych treningach”.