Tak naprawdę nie potrzebujesz wiele, aby Twój trening był efektywny i satysfakcjonujący. Możesz wypracować estetyczną i muskularną sylwetkę używając jedynie swojego własnego ciężaru. Mimo to, posiadając podstawowe sprzęty, które pozwalają Ci na ćwiczenie z większym, zróżnicowanym obciążeniem, osiągniesz jeszcze więcej, a Twoje ciało i mózg nie będą się nudzić.

Jednym z takich sprzętów jest kettlebell. Treningi z nim przynoszą efekty znacznie szybciej, angażują całe ciało, w efekcie czego poprawiają Twoją wytrzymałość, koordynację ruchową, siłę i wysmuklają sylwetkę. Poniżej przedstawiamy kilka zalet z treningu z kettlebellem.

Trening całego ciała

Treningi z kettlebellem skupiają się na wszystkich obszarach sprawności: sile, elastyczności, równowadze, mobilności, wytrzymałości i mocy. Łatwo zwiększyć intensywność po prostu machając kettlebellem. Przyspieszysz tętno, podniesiesz prędkość spalania tłuszczu, jednocześnie wzmacniając całe ciało, ponieważ taki trening działa na różne partie mięśni. Przez wiele lat kettlebelle były elementem treningu wojskowego, co stanowi dodatkowe potwierdzenie na ich wyjątkową skuteczność.

Moc

Zwiększona moc, którą uzyskujesz za pomocą kettlebella, jest tym, co wyróżnia treningi z tym obciążeniem. Dzięki temu stajesz się silniejszy, szybszy i bardziej wytrzymały.Funkcjonalność

Użycie pędu w wielu ćwiczeniach z kettlebell tworzy siłę odśrodkową, która wywołuje wielokierunkowy ruch, imitujący wiele rzeczy, które robimy w prawdziwym życiu. Pomyśl o tym, kiedy musisz szybko podnieść swoje dziecko z ziemi, wrzucić pudła do bagażnika samochodu lub wrzucić walizkę do luku bagażowego nad siedzeniem - wytrzymałość jest ważna dla naszego ogólnego zdrowia i uniknięcia obrażeń. Ćwiczenia poprawiają ogólną koordynację ruchową i gibkość. Łatwiej zachowasz balans i uchronisz się przed bólami kręgosłupa, ponieważ trening z obciążnikami wpływa na mięśnie, które go podtrzymują.

Core (i koordynacja)

Środek ciężkości kettlebella znajduje się znacznie niżej niż uchwyt. Jest to unikalna właściwość, która najbardziej odróżnia trening z kettlem od ćwiczeń z hantlami. Zmusza to Twoje ciało do dostosowania się oraz uruchomienia większej ilości partii mięśni.