Zamknij oczy i pomyśl, co robisz, gdy jedziesz na rowerze stacjonarnym.

Kręcisz w skupieniu, patrząc przez godzinę na zmieniające się na wyświetlaczu parametry treningu? A może włączasz na tablecie serial na Netflixie i czekasz aż minie wyznaczony czas jazdy? W badaniu przeprowadzonym na początku roku w USA, 93% badanych konsumentów stwierdziło, że angażuje się w innego rodzaju aktywność podczas takiego treningu.

W dziedzinie fitness trendy i wymagania zmieniają się bardzo szybko, szczególnie w czasie pandemii. Od marca 2020 roku swoje treningi przenieśliśmy głównie do przestrzeni domowej. W związku z tym, poza tradycyjną, bieżącą rywalizacją, firmy musiały jeszcze bardziej postarać się, aby uczynić domowe ćwiczenia bardziej komfortowymi i ciekawszymi.
Marka Bowflex wychodzi naprzeciw wszystkim użytkownikom rowerów treningowych, wprowadzając na rynek niepowtarzalny model spinningowy C7.

„Wysoki popyt na fitness w domu zwiększa naszą bazę klientów i zapotrzebowanie na dostępność produktów w różnych miejscach świata oraz różnych przedziałach cenowych” - powiedział Jay McGregor, wiceprezes, dyrektor generalny North America Retail, Nautilus, Inc. „ Z przyjemnością prezentujemy nasz nowy Bowflex C7 jako sposób na nowe wrażenia z jazdy na rowerze stacjonarnym osobom, które ćwiczą w domu. ”Netflix, Zwift, twój indywidualny trener, Explore the World, radio – to wszystko mieści się w komputerze tego sprzętu. 7” kolorowy ekran dotykowy umożliwia Ci dostęp do elastycznego oprogramowania, które dopasowuje się indywidualnie do użytkownika.

Na ramie roweru umieszczone jest pokrętło oferujące 100 poziomów oporu, a magnetyczny system  powinien zapewnić płynną i cichą jazdę. Dzięki temu każdy ustawi odpowiedni dla siebie opór, bez względu na swoją kondycję i poziom zaawansowania. Z przodu roweru można znaleźć takie udogodnienia, jak dwa uchwyty na bidon i średnicy 10 cm, oraz dołączone hantle 1,5 kg.Dodatkowe funkcje obejmują:

Wbudowany 7” ekran dotykowy HD z oprogramowaniem JRNY. Z subskrypcją JRNY (pierwszy rok wersji Premium dostajesz za darmo), otrzymujesz nieskończoną ilość treningów przygotowanych specjalnie dla Ciebie, w zależności od Twojej formy.

Zintegrowany uchwyt na telefon lub tablet.

Intuicyjne pokrętło regulacji ze 100 poziomami oporu.

Magnetyczny system oporowy zapewniający płynną i cichą jazdę.

Monitorowanie tętna przez dołączoną opaskę Bluetooth®, dwa uchwyty na bidon i łatwo dostępne uchwyty z dołączonymi hantlami o masie 1,5 kg.

Kompaktowy rozmiar, aby sprzęt łatwo zmieścił się w domu.