Aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19, na całym świecie wdrożono zasadę „Zostań w domu”. Na wiele miesięcy zostaliśmy oddzieleni od przyjaciół i rodziny, dzieci nie chodziły do szkoły, rodzice próbowali pracować z domu, być rodzicem i nauczycielem w tym samym czasie. Mimo że wiele zmieniło się i powoli zaczyna być „normalnie”, poziom agresji, stresu i niepokoju w społeczeństwie nadal jest bardzo wysoki. Bardzo ważne, abyśmy w tym czasie potrafili znaleźć sposoby na relaks, docenienie tego, co mamy i odnalezienie radości w prostych czynnościach.

Staraj się codziennie spacerować lub biegać. Jeśli nie możesz, otwórz okna, podążaj za odrobiną słońca i spróbuj poruszać się przez kilka minut dziennie w dowolny sposób. Domy każdego z nas są inne, ale otwarcie okna, balkonu lub drzwi wejściowych i wylegiwanie się na słońcu może pomóc Ci się zresetować.

Natura ma również tak wiele czynników leczniczych. Nawet 5-minutowy spacer może wiele zdziałać dla Twojego zdrowia. Oto tylko kilka korzyści:

Witamina D

5 do 15 minut słońca (nawet przez chmury) 2 do 3 razy w tygodniu (więcej w zimie) to wszystko, czego potrzebujesz, aby zwiększyć wchłanianie wapnia i fosforu, co może pomóc wzmocnić układ odpornościowy.

Pamiętaj jednak, że jest to zalecenie ogólne, a jeśli masz poważny niedobór witaminy D, spacery w słońcu nie wystarczą, zgłoś się do specjalisty.Zmniejszenie niepokoju

Światło słoneczne pomaga podnieść poziom serotoniny, która może podnieść poziom energii, a także utrzymać spokojny, pozytywny i skupiony nastrój.

Rozwiązywanie problemów i kreatywność

Krótki spacer może oderwać Cię na chwilę od zadania i rozjaśnić, co Cię niepokoi lub stanowi wyzwanie, umożliwiając łatwiejsze znalezienie rozwiązania po powrocie do domu.

Aromaterapia i leczenie bólu

Właściwie zatrzymaj się i poczuj zapach kwiatów! Natura jest pełna pięknych widoków, dźwięków i zapachów. Zwolnienie i cieszenie się nimi jest nie tylko dobre dla głowy, ale może być również świetne w leczeniu bólu!Równowaga wewnętrzna

Zaledwie 5 minut aktywności na świeżym powietrzu może nie tylko poprawić samoocenę, ale może również pomóc zlekceważyć presję społeczną, pozwalając Ci przypomnieć sobie i docenić to, co jest dla Ciebie ważne.

Ćwiczenia

Nie możesz tego pominąć! Bycie na zewnątrz zachęca do ćwiczeń. Niezależnie od tego, czy jest to spokojny spacer, jogging, czy nawet gra w berka na podwórku, przebywanie na zewnątrz sprawia, że chcesz się ruszać.

To czas na znalezienie nowej normalności. Może jesteś zagorzałym bywalcem siłowni, a może dopiero zaczynałeś swoją rutynę, kiedy wszystko się zmieniło – czas się dostosować. W tej chwili nie czas na zamartwianie się utratą/ przyrostem masy ciała lub życiowymi wynikami. Teraz jest czas, na odnalezienie spokoju i ukojenia w tym, co mamy do dyspozycji. Światło słoneczne, świeże powietrze, ptaki i zwierzęta są tam, aby przywrócić Ci spokój.