Schwinn jest liderem w dziedzinie wysokiej jakości rowerów treningowych dostępnych dla każdego. Schwinn 510U i 570U to jedne z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się rowerów na rynku. Wysoko oceniane, oba są doskonałymi sprzętami do użytku domowego. Posiadają opór magnetyczny i są odpowiednie dla użytkowników o wadze nawet ponad 130 kg. Niektórzy klienci kierują się numeracją modeli, ale wbrew pozorom 510U jest sprzętem nowszym. Czy to jednak oznacza, że jest lepszy od 570U? Może jednak jest słabszy? W tym artykule rozwiążemy Wasze wątpliwości i przedstawimy czym dokładnie różnią się rowery.
 

Główne różnice między Schwinn 510U i 570U

Model 570U ma cięższe koło zamachowe, więcej poziomów oporu, nakładki na kierownicy, które pozwalają podeprzeć wygodnie przedramiona, a także szersze pedały. Siodełko można regulować zarówno w pionie jak i poziomie, podczas gdy w 510U możliwe jest tylko ustawienie odpowiedniej wysokości.Porównanie konsoli

Konsola modelu 570U wyposażona została w wyświetlacz DualTrack™ , który pozwala na śledzenie i kontrolowanie dwóch niezależnych parametrów treningu. Kontrast negatywowy, niebieskie tło i duże cyfry i litery w kolorze białym gwarantują, że dane są czytelne. 510U posiada wyświetlacz standardowy, pojedynczy. Sprawia jednak wrażenie większego, a informacje o treningu są dobrze widoczne.Schwinn 510U ma 13 gotowych programów treningowych i zapisuje dane jednego użytkownika. W 570U jest to 29 programów i możliwość zachowania informacji o ćwiczeniach aż czterech osób. Posiada on też 11 poziomów oporu więcej, co oznacza, że treningi na nim będą bardziej zróżnicowane, a wbudowany wentylator pozwoli na dłuższą jazdę w komforcie.

 

Aplikacje

Na obu modelach wykonasz trening, łącząc się z aplikacją. Na 570U udasz się na przejażdżkę w ponad 40 różnych lokalizacjach za pomocą aplikacji Explore the World. 510U oferuje znacznie większy wybór: Explore the World, Zwift i Kinomap. Tutaj każdy miłośnik wirtualnych treningów, znajdzie coś dla siebie. Nie trzeba kupować dodatkowych mierników czy liczników, wystarczy połączyć aplikację ze sprzętem.

 

Podsumowanie

Programowany rower treningowy Schwinn 570U oferuje więcej poziomów oporu, programów i profili użytkowników oraz podświetlany ekran. 510U to jednak znaczna przewaga pod względem łączności z aplikacjami, a dla wielu użytkowników Zwift jest ważniejszy niż gotowe programy treningowe. Jedno jest pewne: oba modele są wysokiej jakości sprzętem, który pomoże Wam osiągnąć swoje cele fitness.