Schwinn od lat jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o produkcję wysokiej jakości rowerów treningowych. Obecnie w ofercie ma już 3 modele: 510U, 570U oraz 590U. Każdy z nich jest wysoko oceniany i spełnia oczekiwania użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. Wszystkie posiadają opór magnetyczny i łączą się z aplikacjami.

Który w takim razie wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
W tym artykule rozwiążemy Wasze wątpliwości i przedstawimy, czym dokładnie różnią się rowery.

Klienci często kierują się numeracją modeli, ale wbrew nazwie 570U jest sprzętem będącym na rynku najdłużej. Rower programowany 590U to z kolei najnowszy model marki Schwinn. Łączy w sobie wyróżniający się, nowoczesny design i funkcjonalność technologii SMART. Dzięki kompatybilności z JRNY posiada interaktywne funkcje, które pomogą Ci utrzymać motywację do ćwiczeń i zapewnią, że Twój trening nigdy nie będzie monotonny.
 

Główne różnice między rowerami

Model 590U jako jedyny posiada gwarancję również do użytku półkomercyjnego. Oznacza to, że przystosowany jest do bardziej intensywnego użytkowania niż wcześniejsze modele. Jest również cięższy, ale przy tym gotowy sprostać wymaganiom użytkowników o wadze do 150 kg. Siodełko 590U i 570U można regulować zarówno w pionie jak i poziomie, podczas gdy w 510U możliwe jest tylko ustawienie jego odpowiedniej wysokości.


Porównanie konsoli

Rower 590U posiada 7” wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD. Na czarnym tle wyświetlają się białe wartości ustawionych wcześniej parametrów. Konsola modelu 570U wyposażona została w wyświetlacz DualTrack™. Pozwala on na śledzenie i kontrolowanie dwóch niezależnych parametrów treningu. Kontrast negatywowy, niebieskie tło i duże cyfry i litery w kolorze białym gwarantują, że dane są czytelne. 510U posiada wyświetlacz standardowy, pojedynczy. Jest on jednak większy, przez co informacje o treningu wciąż są bardzo dobrze widoczne.


Programy treningowe i poziomy oporu

 
Schwinn 510U i 590U mają po 13 gotowych programów treningowych i zapisują dane jednego użytkownika. W 570U jest to 29 programów i możliwość zachowania informacji o ćwiczeniach nawet czterech osób. Warto jednak wspomnieć, że dzięki kompatybilności z aplikacją JRNY, 590U oferuje tak naprawdę nielimitowaną liczbę użytkowników oraz tysiące indywidualnie dostosowanych programów treningowych.

Rowery 570U i 590U posiadają 25 poziomów oporu, gdzie w 510U ustawić możemy jedynie 16 poziomów. Oznacza to, że treningi na modelach wyższych będą bardziej zróżnicowane.

 

Aplikacje

Na wszystkich modelach wykonasz trening, łącząc się z aplikacją. Na 570U udasz się w przejażdżkę po różnych lokalizacjach za pomocą aplikacji Explore the World. 510U oferuje już większy wybór: Explore the World, Zwift i Kinomap. Tutaj każdy miłośnik wirtualnych treningów znajdzie coś dla siebie. Nie ma konieczności dokupywania dodatkowych mierników czy liczników, wystarczy połączyć aplikację ze sprzętem.

Największe możliwości oferuje jednak 590U. Jest w pełni kompatybilny z aplikacją JRNY, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia praktycznie nieskończonej liczby spersonalizowanych treningów. To jedyna aplikacja, która uczy się i dostosowuje w miarę postępów użytkownika. Koniec ze zgadywaniem i wykonywaniem standardowych ćwiczeń. Z JRNY masz gwarancję, że Twój trening zawsze będzie ciekawy, produktywny i satysfakcjonujący. Platforma JRNY oferuje indywidualne treningi audio, treningi prowadzone przez trenera oraz integrację z innymi aplikacjami fitness.

Podsumowanie

Programowany rower treningowy Schwinn 570U oferuje więcej poziomów oporu, programów i profili użytkowników. 510U posiada z kolei przewagę pod względem łączności z aplikacjami, a dla wielu użytkowników jest to ważniejsze niż gotowe programy treningowe. Schwinn 590U łączy w sobie zalety obu wcześniejszych modeli, jednak idzie to w parze z wyższą ceną. Jedno jest pewne: wszystkie modele są wysokiej jakości sprzętem, który pomoże Wam osiągnąć swoje cele fitness.