Bieżnia T25 pojawiła się na rynku w 2021 roku, jako środkowy model pomiędzy T18 a T56. Na pierwsze rzut oka wygląda bardzo solidnie. Widać, że bieżnia jest duża i ciężka, a także posiada szeroki pas.

Nachylenie można regulować w dwóch płaszczyznach - 5% i + 15%. Dodatkowo na niektórych wirtualnych trasach wyświetlanych na ekranie, zmienia się automatycznie, co stanowi przyjemne urozmaicenie spokojnego rozbiegania. Maksymalna waga użytkownika to aż 181 kg, dzięki czemu każdy spokojnie może wykonać swój trening, bez względu na planowaną intensywność.  

Wyświetlacz jest dotykowy, interaktywny i pokazuje wszystkie potrzebne informacje o treningu i nie tylko. W trakcie biegu możesz oglądać filmy i seriale na Netflix czy Amazon Prime. Bieżnia jest też przystosowana do odtwarzania Disney+ oraz Hulu, ale tu niestety dopadają nas ograniczenia wynikające z lokalizacji, ponieważ w Polsce te serwisy nie są dostępne. Warto wspomnieć, że bieżnia potrzebuje połączenia z wifi, aby można było korzystać w pełni z jej możliwości.

Do T25 dołączona jest opaska po domiaru tętna z przedramienia. Taki pomiar jest zdecydowanie bardziej miarodajny niż ten z czujników na uchwytach, jednak pas na klatkę piersiową trzeba już dokupić samodzielnie. Trochę mnie rozczarowało, że nie pokazuje tętna, które zegarek mierzy z nadgarstka, ale z drugiej strony taki pomiar też jest gorszy niż ten z paska na klatkę piersiową. Niezależnie od tego, czy chcesz pracować nad formą, poprawić kondycję czy schudnąć, bieżnia T25 to dobry wybór.bieznia-t25-recenzja

Zalety

+ JRNY - Cyfrowa platforma fitness, która sprawia sprawia, że T25 całkowicie dostosowuje się do Ciebie i Twoich celów fitness. Aplikacja miała 2 miesięczny darmowy okres próbny, ale w listopadzie 2021 producent przedłużył go aż do roku!

Zanim zaczniesz treningi, konsola poprosi Cię o wykonanie oceny sprawności. Wykorzystuje dane z tego, aby proponować treningi, które są w 100% zaprojektowane specjalnie dla Ciebie i Twojej aktualnej formy. Oznacza to, że jeśli dobrze wypadłeś na teście, ponieważ masz już wysoki poziom sprawności, wyświetlą się treningi, które będą dla Ciebie wyzwaniem. Jeśli jesteś początkującym, który zaczyna swoją przygodę z fitnessem, otrzymasz różne propozycje dostosowane do Twoich potrzeb.Możesz też biegać po wirtualnych ścieżkach w lokalizacjach na całym świecie, dzięki aplikacji Explore the World. Wyświetlacz umożliwia też odtwarzanie filmów z Netflixa, dzięki czemu nie grozi Ci nuda nawet podczas słabszego kondycyjnie dnia.

+ Silnik 3,75 CHP - To wysoka wartość dla stałej mocy silnika bieżni. Oznacza to, że sprzęt może działać dłużej z większymi prędkościami bez konieczności tak ciężkiej pracy silnika. Takie silniki można znaleźć w sprzętach z najwyższej półki. Jeśli Ty lub Twoja rodzina planujecie często używać bieżni, radzę wybrać najlepszą specyfikację silnika, na jaką możecie sobie pozwolić. Silnik w T25 będzie Wam długo służył.

+ Amortyzacja Comfort Tech – Zadaniem decku w bieżni jest ochrona stawów przed uderzeniami. Musi być on solidny, ale też odpowiednio amortyzowany. Bowflex umieścił specjalne komórki wzdłuż decku, które zapewniają komfort podczas lądowania i odbicia. Wszystko to daje dodatkową sprężystość kroku.+ Dwie płaszczyzny nachylenia - Jeśli lubisz korzystać ze zmiennego nachylenia podczas treningów, na pewno spodoba Ci się, co otrzymujesz w T25. Możesz przejść od spadku -5% do nachylenia +15%.

Zróżnicowane nachylenie pomaga zmęczyć mięśnie nóg na różne sposoby. Możesz to zauważyć, kiedy idziesz lub biegniesz pod górę przez dłuższy czas. Może celujesz w górną część ud i pośladki? Ustaw nachylenie na +5% i idź pod górę przez 20 minut. Będziesz w stanie wymodelować nogi i całe dolne partie ciała w każdy możliwy sposób. Poczujesz się jędrniejsza i spalisz kalorie.

W przypadku biegaczy nachylenie można wykorzystać do odtworzenia trasy zawodów. A może chcesz urozmaicić swoje treningi i wzmocnić nogi? Na T25 Twoje możliwości są nieograniczone.+ Maksymalna waga użytkownika 181 kg - Na rynku jest niewiele bieżni, które mogą wytrzymać taki ciężar. Tak duża dopuszczalna waga oznacza, że sprzęt jest wyjątkowo stabilny, deck bezpieczny, a wykorzystane komponenty mocne i wysokiej klasy.

+ Inne funkcje - Bieżnia waży 146 kg, ale jest składana dzięki systemowi składania SoftDrop. Łatwo ją złożyć, mimo że jest aż tak ciężka.

Bluetooth jest obecnie bardzo powszechny w nowoczesnych bieżniach. Wraz z T25 otrzymujesz w zestawie opaskę na przedramię z czujnikiem tętna Bluetooth. Bluetooth umożliwia również korzystanie z aplikacji JRNY na urządzeniach z systemem Android i Apple oraz na wbudowanych głośnikach.Przyciski zmiany prędkości i nachylenia znajdują się nie tylko na konsoli, ale też na bocznych uchwytach. Pomagają one zmieniać ustawienia podczas treningu, a podczas podbiegów są wyjątkowo pomocne. Jest to fajna funkcja, z której na pewno będziesz często korzystać.

Wady

- Aplikacja JRNY jest niezbędna – Rok wersji Premium otrzymujemy za darmo, a następnie subskrypcję należy wykupić. Chociaż bieżnia działa dobrze bez niej i możesz korzystać z programów treningowych, aplikacja jest potrzebna, aby w pełni wykorzystać możliwości sprzętu.

Płatne aplikacje fitness stają się coraz bardziej popularne i pewnie za kilka lat będzie to już norma.  Producenci opracowują własne aplikacje i muszą to robić, jeśli chcą się liczyć na rynku lub pokonać konkurencję.- Zajmuje dużo miejsca - Upewnij się, że wykonałeś pomiary w pomieszczeniu, w którym chcesz umieścić bieżnię. Po rozłożeniu zajmuje dużo miejsca. Sprawdź również wysokość pokoju, aby nie zahaczyć głową o sufit, trenując na największym nachyleniu.