Kiedy ktoś mówi „hantle”, prawdopodobnie pierwsze co sobie wyobrażasz sobie prosty zestaw ciężarków. Ale nie ma absolutnie nic podstawowego w zestawie hantli Bowflex SelectTech 560, który wynosi standardowy zestaw ciężarków na zupełnie nowy poziom. Regulowane, wyposażone w technologię Bluetooth i integrację z aplikacją 560 to hantle przyszłości.

Unboxing

„Regulowane hantle SeletTech są dostarczane w dwóch pudełkach. Są one dość duże, więc możesz potrzebować pomocy znajomego, aby je przenieść. Pudełka łatwo się rozkłada i na szczęście nie są owinięte zbyt dużą ilością taśmy ani niepotrzebnych pasków. Jedyne, co musisz złożyć, to mały czujnik Bluetooth, który łatwo wsuwa się na miejsce. Pomaga on śledzić powtórzenia i łączy się z aplikacją SelectTech. Już od samego początku mile zaskoczyło mnie wyczucie rączki i ogólny, bardzo porządny wygląd hantli.”Recenzja

„Pierwszą rzeczą, jaką zauważyłem podczas korzystania z hantli Bowflex Selecttech 560, jest to, że stojak (dokupiony oddzielnie) jest ciut za nisko. Aby podnieść hantle, muszę wykonać lekki przysiad z całkowicie rozłożonymi rękami. Ale zanim jeszcze je podniesiesz, wybierasz obciążenie. Po prostu obróć sam uchwyt, a hantle dostosują się dokładnie do tego, ile ustawisz. Ta część całego procesu jest tak łatwa, że ​​nawet dziecko może to zrobić. Ekran umieszczony na hantli pokaże Ci całkowitą liczbę powtórzeń wykonanych przez cały czas trwania treningu. Zdecydowanie jest to fajna, przydatna funkcja.

Dodatkowo korzystanie z aplikacji połączonej z hantlami jest bardzo łatwe. W ramach treningów użytkownicy mają możliwość wyboru grupy mięśni, nad którą chcą pracować. Aplikacja oferuje dostęp do samouczków wideo (nazwanych 3DT lub trójwymiarowym trenerem).”

 

Ogólna ocena

Jakość: 5  Wysyłka: 5  Opakowanie: 4

Zalety

- Same ciężarki są bardzo kompaktowe, co sprawia, że trzymanie ich w mniejszym mieszkaniu jest dużo wygodniejsze niż oddzielne zestawy wielu ciężarków.
- Zamiast tradycyjnego okrągłego kształtu, są one kwadratowe. Doceniam to, że nigdy się nie odtoczą podczas przerwy w treningu. Podczas ćwiczeń, w których trzymam hantle za jeden koniec dwiema rękami, ich kształt sprawia, że dość łatwo jest uzyskać solidne ułożenie dłoni.
- Naprawdę bardzo łatwo zmienić obciążenie.
 

Wady

- Hantle łączą się przez BlueTooth z aplikacją Bowflex SelectTech. Telefon musi jednak znajdować się w miarę blisko miejsca treningu. Miałem kilka treningów, podczas których zerwało się połączenie.
- Ekran wyświetlacza jest dość mały.Ogółem: Niezbędnik

„To są świetne obciążniki, kropka. Jeśli szukasz na rynku kilku różnych zestawów hantli o pojedynczej wadze, zdecydowanie polecam zamiast tego wybór tego zestawu. Fakt, że są regulowane i mają smukły profil, sprawia, że są świetnym zakupem.

3DT jest bardzo pomocny, szczególnie dla początkujących, którzy nie mają doświadczenia w odpowiednim ustawieniu obciążeń. Moja jedyna rada: po prostu upewnij się, że używasz niższego ciężaru, gdy po raz pierwszy wykonujesz dowolny zestaw ćwiczeń."