schwinn_230i_okladki_youtube(1).jpg

 

Rower poziomy posiada inną konstrukcję niż tradycyjne rowery stacjonarne. Pedały znajdują się z przodu, w równej linii z kierownicą, a siodełko bardziej przypomina wygodne krzesło z oparciem. Po jego bokach znajdują się uchwyty, których stabilnie można trzymać się podczas treningu.

Z takiego sprzętu może korzystać każdy. Polecany jest nawet dla osób mających problemy z kręgosłupem, ponieważ mogą wygodnie oprzeć się podczas jazdy. Rower przyda się także każdemu, kto chce do jazdy dołożyć ćwiczenia siłowe. Unoszenie obciążenia podczas siedzenia na siodełku sprawia, że  mniej obciążasz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jeśli masz problem z nadwagą, a chcesz zacząć trenować, taki rower jest idealny dla Ciebie. Przeciążenia podczas ćwiczeń są mniejsze niż na innych sprzętach, więc komfortowo możesz wydłużać czas spędzany na treningu.

Rower poziomy jest bezpiecznym wyborem dla seniorów, ponieważ zdecydowanie łatwiej utrzymać na nim równowagę.

 

Co daje trening na rowerze? Odpowiednio wykonywany pomaga pozbyć się nadwagi, spalić tkankę tłuszczową, zwiększa wydolność organizmu, siłę mięśni, poprawia kondycję, a nawet pomaga poradzić sobie ze stresem.

Dla wszystkich oczywiste jest, że jadąc na rowerze wzmacniamy mięśnie nóg – łydki i uda. Warto jednak wspomnieć, że podczas takiego treningu pracują także mięśnie brzucha, a nawet pośladkowe, które podtrzymują górne partie ciała i pomagają utrzymać stabilną sylwetkę.

 

Obecnie w naszej ofercie znajdują się dwa rowery poziome programowane marki Schwinn:

Rower poziomy programowany 230i oraz Rower poziomy programowany 570R

 

schwinn_baner_rower-poziomy-programowany_570R-8-.jpg