Nagroda Plus X to największa na świecie nagroda przyznawana za innowacyjność w dziedzinie technologii, sportu i stylu życia. Po raz 19 międzynarodowy panel sędziów wybrał liderów spośród 700 marek. Nagrody przyznawane są za nowe i innowacyjne technologie, niezwykły design oraz inteligentne, łatwe w obsłudze systemy operacyjne.

Max Total 40 pozwala na intensywny trening w zaciszu własnego domu. Treningi progresywne, które dostosowują intensywność i opór do wzrastającej kondycji użytkownika, pozwalają na stopniowe osiąganie coraz większych sukcesów. Urządzenie jest łatwe w obsłudze za pomocą ekranu dotykowego HD, a także oferuje możliwość odtwarzania na ekranie filmów i seriali przez np. Netflix.

Sprzęty Max Trainer zostały nagrodzone w poniższych kategoriach:

Wysoka jakość

Jednym z najważniejszych znaków jakości dla produktu jest oznaczenie wysokiej jakości. Z jednej strony odzwierciedla dążenie producenta do zapewnienia klientom najlepszego produktu, z drugiej świadczy również o trwałości produktu.

Projekt

Zmniejszenie złożoności technologii staje się coraz ważniejsze, zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym. Funkcjonalny design to wyraźnie widoczny trend. Coraz więcej firm dostrzega to i stawia na taki projekt swoich produktów.

Funkcjonalność

Jeśli produkt spełni swoje funkcje lub w wydajny i przyjazny dla użytkownika sposób, zostanie nagrodzony znakiem jakości Plus X Award za funkcjonalność. Oceniane są również funkcje zasięgu oraz korzyści wynikające z użytkowania.

Łatwość użycia

Jeśli producenci chcą zachwycić konsumentów nowinkami technologicznymi i wydajnością swoich produktów, muszą sprawić, aby były one wygodne w obsłudze. 

Ergonomia

Podstawowa zasada brzmi „Użytkownik jest najważniejszy”. Produkt musi być łatwy i wygodny w użyciu.