Ciepła pogoda i błękitne niebo to tylko ułamek z naszych ulubionych rzeczy w lecie. Lato jest wymarzoną porą roku na biwakowanie, wycieczki na plażę, w góry i spacery z rodziną i przyjaciółmi. Ale co z treningami?

Upał może czasami utrudniać trening, zwłaszcza jeśli do tej pory Twój plan obejmował wszystkie aktywności na zewnątrz. Wybranie klimatyzowanej siłowni lub treningu na sprzęcie z wentylatorem w domu, może być bardziej atrakcyjne niż bieganie na zewnątrz. Mimo wszystko utrzymanie zdrowia i szczęścia podczas letnich upałów jest całkowicie możliwe.
 
Dbaj o nawodnienie

Nic dziwnego, że ćwiczenia w czasie upałów zwiększają temperaturę ciała. Pocenie się jest naturalnym sposobem na ochłodzenie organizmu, dlatego dbanie nawodnienia powinno być priorytetem. Zabierz ze sobą butelkę wody na letnie wyprawy i pamiętaj, aby często ją uzupełniać. Kobiety potrzebują średnio 2,7 litra płynów dziennie, a mężczyźni około 3,7 litra. Wyczerpanie upałem, a nawet udar cieplny, to realne ryzyko, jeśli nie jesteś odpowiednio nawodniony.Ochroń się przed słońcem

Jeśli zamierzasz przebywać na słońcu, pamiętaj o kremie z filtrem — niezależnie od tego, czy ćwiczysz, pracujesz w ogrodzie, pływasz, czy robisz coś innego. Dermatolodzy zalecają stosowanie kremów przeciwsłonecznych nawet w pochmurne dni. Upewnij się, że stosujesz go regularnie — przynajmniej raz na godzinę. Pocenie się i pływanie mogą sprawić, że filtr przeciwsłoneczny przestanie działać jeszcze szybciej.Wybierz najlepszy czas

O tej porze roku słońce jest zwykle najsilniejsze między 11:00 a 16:00. Zaplanuj odpowiednio swój dzień i unikaj ćwiczeń w tym czasie. Zamiast tego wypróbuj poranne pływanie lub wieczorny bieg, gdy temperatura jest łatwiejsza do opanowania. Możesz nawet spróbować zabrać przyjaciela na nocny bieg.

Kiedy spędzasz miesiące przygotowując się do lata, nie pozwól, aby upał powstrzymał Cię przed treningiem na świeżym powietrzu. Jeśli jednak wolisz pozostać w domu przez większość dni, aby pokonać upał, mamy dla Ciebie wiele opcji sprzętu do ćwiczeń w domu, które zapewnią Ci niesamowity trening.