Praca z domu? Obecnie tak funkcjonuje wielu z nas. Home office ma wiele zalet. Możesz założyć wygodniejsze ubrania, wyspać się dłużej, a kuchnia znajduje się zaraz w pobliżu! Jednak praca w domu oznacza również więcej siedzenia i mniej ruchu. Oczywiście możliwe, że będziesz przeprowadzać regularny trening przed lub po pracy, ponieważ nie tracisz czasu na dojazdy. Niestety biorąc pod uwagę naszą pracę, styl życia stał się jeszcze bardziej siedzący niż wcześniej.

Może brakuje Ci codziennego spaceru po okolicy, wyjścia na lunch ze współpracownikami lub czegoś tak prostego, jak przechodzenie przez biuro na spotkanie lub wchodzenie po schodach do holu na spotkanie z klientem. A może przebywanie w domu sprawia, że jesteś mniej świadomy upływającego czasu i tego, jak długo pozostawałeś w tej samej pozycji.Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, wielu z nas ma mniej niż idealną konfigurację biura domowego. Niektórzy z nas koczują na kanapach lub łóżkach z laptopami, inni garbią się przy kuchennym stole. Nasze plecy, szyje, ramiona i biodra stają się napięte, bez odpowiedniej ergonomii i wsparcia.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy idziesz do biura, statystycznie prawdopodobnie siedzisz zbyt długo. Oto kilka sposobów, aby poruszać się przez cały dzień pracy, aby nabrać energii, obudzić mózg, rozciągnąć przeciążone mięśnie i ogólnie poczuć się lepiej.Ustaw minutnik w telefonie lub komputerze, aby przypominał Ci o wstaniu z krzesła co 30-60 minut. Nawet jeśli wszystko, co zrobisz, to wstanie, samo przejście od siedzenia do stania powoduje, że twoje ciało porusza się i zmienia pozycje.

Miej sprzęt w pobliżu do szybkiego treningu obwodowego. Trzymaj taśmę oporową lub mini taśmę pętlową schowaną w szufladzie lub zestaw hantli pod biurkiem. Posiadanie w pobliżu podstawowych narzędzi fitness przypomni Ci o konieczności dbania o swoje ciało w ciągu dnia.

Zaplanuj swoje przerwy. Umieść swój ruch w swoim harmonogramie! Wyświetlenie tego wyskakującego okienka w kalendarzu pomoże Ci ustalić priorytet.

Wstań lub przejdź się podczas rozmów telefonicznych. Podczas gdy wielu z nas spędza dzień na spotkaniach wideo, pamiętaj, że dobry staromodny telefon oznacza, że możesz wykonywać wiele zadań jednocześnie. Włóż słuchawki i zrób okrążenie wokół kuchennego stołu.

ROZCIĄGANIE. Proste krążenia ramion, delikatne krążenia głową i szyją oraz rozciąganie bioder może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o przepływ krwi i uwalnianie napięcia.