baner-bowflex-schwinn(1).jpg

 

Ostatnie miesiące były bardzo trudne nie tylko dla branży sportowej, ale dla większości ludzi w Polsce.

W okresie, gdy nie można wyjść z domu aby poćwiczyć na siłowni, pobiegać w lesie, czy popływać w basenie, o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne trzeba było zadbać inaczej.

Niektóre kluby oraz związki sportowe publikowały przykładowe plany treningowe czy wyzwania i zachęcały do ćwiczenia w warunkach domowych. Również w telewizjach śniadaniowych można było zaobserwować wzrost emisji materiałów o tematyce sportowej. Bardzo przydatne były także aplikacje, dzięki którym osoby mniej aktywne na co dzień, mogły prawidłowo zadbać o siebie. Konsultacje z dietetykami czy trenerami personalnymi odbywały się przez Internet. To wszystko sprawiło, że cała branża sportowa i fitness musiała dostosować się do panujących warunków aby przetrwać. Dla wielu osób ten czas był motywacją to zrobienia czegoś dla siebie, podjęcia wyzwań treningowych czy zadbania o swoją sylwetkę aby później kontynuować treningi na świeżym powietrzu czy siłowni.

Aktywność fizyczna związana jest z lepszym działaniem układu immunologicznego, oraz pomaga zmniejszyć odczucie lęku i stresu. Pozwala skupić się na celu i pozbyć natłoku myśli. W trakcie treningu organizm wytwarza endorfiny – hormony szczęścia, które poprawiają samopoczucie. Wysiłek fizyczny wpływa więc pozytywnie zarówno na ciało oraz umysł.

W związku z tym wiele osób zdecydowało się na zakup sprzętu treningowego do domu. Od bieżni czy orbitreków po akcesoria do praktykowania jogi.

Po intensywnej pracy w tym okresie mamy kilka przemyśleń:

  1. Ludzie zaczęli dbać o swoją kondycję podczas przebywania w domu.
  2. Ważniejszym aspektem wyboru sprzętu do ćwiczeń była jego kompaktowość, nie cena.
  3. Chętniej kupowano solidny sprzęt, z którego przez wiele lat mogliby korzystać różni członkowie rodziny.

Ze względu na punkt drugi, najchętniej kupowanymi w tym czasie sprzętami były orbitrek programowany kompaktowy 510E marki Schwinn, oraz Max Trainery M3i, M6i, M8i a także hantle regulowane 552i, 1090i oraz 560 marki Bowflex. Wszystkie te sprzęty łączy wspólna cecha: niewielki rozmiar, który pozwala na swobodne ćwiczenie w dowolnym pomieszczeniu w domu. Dzięki temu powierzchnia mieszkalna przestała stanowić ograniczenie dla Twoich treningów. Kolejnym łączącym je elementem jest także możliwość śledzenia postępów, spalonych kalorii czy podejmowanie wyzwań treningowych. Dzięki temu trenując stajemy się częścią społeczności, która tak samo próbuje radzić sobie w tym trudnym czasie. To także pozytywnie wpływa na kondycję psychiczną i motywuje do realizowania postawionego celu.