Spójrzmy prawdzie w oczy, znalezienie czasu na ćwiczenia może być trudne na co dzień. Praca, obowiązki domowe, dojazdy potrafią zapełnić nasz dzień, a przecież powinniśmy jeszcze spać przynajmniej 6h dziennie. Tym bardziej znalezienie czasu na ćwiczenia z małym dzieckiem może wydawać się herkulesowym wysiłkiem! Dlatego przychodzimy z pomysłami na ćwiczenia dla wszystkich świeżo upieczonych mam.

Trening nie tylko pomoże zrzucić wagę po ciąży, ale też pozwoli wyjść z domu, na łono natury, co może działać uspokajająco na wszystkich. Ćwiczenia z dzieckiem to sposób na wczesne uczenie dzieci, że sprawność fizyczna jest ważna. To także okazja, by spotkać się z innymi mamami w parku i poznać nowych znajomych. Przy okazji możesz naprawdę mieć szczęście i uśpić swoje dziecko!

Poniżej znajdziesz kilka ćwiczeń, które mogą być przydatne:

Wymachy w bok

Stań z boku wózka. Trzymaj się go, aby zachować równowagę. Podnieś prawą nogę z ziemi ze stopą zgiętą i przenieś ciężar na lewą stopę. Opuść nogę z powrotem, utrzymując nogę prosto z zaledwie mikro zgięciem w kolanie. Powtórz po drugiej stronie.
Szerokie przysiady
Stań z szeroko rozstawionymi stopami. Przytrzymaj uchwyt wózka. Powoli opuść ciało, zginając kolana pod kątem 90 stopni. Ściśnij pośladki na dole, a następnie przenieś ciężar na pięty, aby powrócić do pozycji wyjściowej.

Unoszenie łydek

Stań ze złączonymi nogami i trzymaj uchwyt wózka. Stań na palcach, podnosząc pięty jak najdalej od ziemi. Wróć do pozycji początkowej.Wykroki w marszu

Trzymaj uchwyt spacerówki i stań ze złączonymi nogami. Zrób krok do przodu prawą nogą, opuść ciało do momentu, aż oba kolana znajdą się pod kątem 90 stopni. Tylne kolano powinno być blisko ziemi, ale nie dotykać jej. Twoje przednie kolano powinno znajdować się bezpośrednio nad kostką. Wciśnij prawą piętę w ziemię i odepchnij się lewą stopą, aby wysunąć lewą nogę do przodu. Idź w ten sposób do przodu przez określoną liczbę kroków.

Martwy ciąg na jednej nodze

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, trzymając się uchwytu spacerówki, aby zachować równowagę. Trzymaj nogi prosto (ale nie zablokowane) i pochyl się do przodu w pasie, jednocześnie podnosząc prawą stopę z ziemi. Trzymaj nogę prosto, gdy opuszczasz ją na ziemię. Powtórz po drugiej stronie.

Czy Twoje dziecko jest znudzone? Oto kilka dodatkowych wskazówek, które zapewnią dziecku rozrywkę (i spokojne siedzenie) podczas treningu.

1. Upewnij się, że wszystkie zapasy (pieluchy, butelki, przekąski) są spakowane i gotowe, aby nie trzeba było wracać do domu w połowie sesji treningowej.
2. Śpiewaj dziecku podczas ćwiczeń.
3. Zabawki przyczepione do wózka są pomocne. Nie tylko dla rozrywki, ale także po to, aby upewnić się, że nie będziesz uganiać się za zabawkami, które Junior zdecydował się wyrzucić za burtę podczas joggingu.