body_sculpture_baner-kamizelka_bb966u-1-.jpg

 

 

Trening z obciążeniem ma na celu przyniesienie lepszych efektów ćwiczeń, poprawę wydolności i kondycji. Dzięki kamizelce wzmocnisz mięśnie i spalisz więcej kalorii podczas treningu. Warto korzystać z kamizelki regulowanej, której ciężar można dopasować do swoich możliwości.

W czym pomoże Ci bieganie z obciążeniem?

Staniesz się silniejszy i szybszy, oraz przygotujesz się do trudnych warunków podczas zawodów. Dzięki takim treningom ciężko będzie Cię zaskoczyć. Jeśli planujesz start w wymagającym terenie, lepiej zniesiesz go ćwicząc w kamizelce obciążeniowej. Pamiętaj jednak, aby takie treningi wprowadzać stopniowo, powoli regulując ciężar. Zbyt długie i intensywne ćwiczenia mogą zaszkodzić Twojemu organizmowi.

Jak biegać z kamizelką obciążeniową, aby wyciągać z tego same korzyści, nie narażając się na kontuzje?

Przede wszystkim pamiętaj o przeprowadzeniu solidnej rozgrzewki. Z jej pomocą przygotujesz mięśnie i ścięgna do zbliżającego się wysiłku. Jeśli używasz regulowanej kamizelki, przypilnuj, aby ciężar rozłożyć równomiernie. Unikniesz wtedy nadmiernego obciążenia jednej strony ciała. Pamiętaj, że najważniejsza jest właściwa technika wykonywania ćwiczeń. Niewłaściwie wykonywany trening może skończyć się kontuzją, nawet gdy nie zakładasz dodatkowego obciążenia.

Podciąganie to kolejny obszar treningu, w którym przyda się kamizelka obciążeniowa. Jeżeli nie sprawia Ci problemu podciąganie się na drążku, warto urozmaicić ćwiczenia. Dodatkowa waga zwiększa poziom trudności i stanowi wyzwanie dla sportowców na różnych poziomach zaawansowania. Kamizelka rozkłada środek ciężkości na cały tułów, dzięki czemu trening jest komfortowy. Pamiętaj aby obciążenie rozłożyć symetrycznie, a ćwiczenia wykonywać dokładnie i technicznie.

Jeśli jesteś osobą, która walczy z nadwagą, kamizelka pomoże Ci uzmysłowić sobie, jakim ułatwieniem będzie pozbycie się zbędnych kilogramów. Możesz założyć dodatkowe obciążenie, a następnie zdjąć je po jakimś czasie. Poczujesz, jak wielkim wsparciem dla stawów jest utrata nadmiernej wagi. Dodatkowo każda aktywność fizyczna połączona z kamizelką sprawi, że spalisz dodatkowe kalorie i szybciej pozbędziesz się zbędnych kilogramów.