Niezależnie od tego, czy wracasz do rutyny treningowej, czy też regularnie ćwiczysz z obciążeniem, z czasem będziesz budować siłę i masę mięśniową. Jeśli zdecydujesz się na ciągły trening z tym samym obciążeniem, dojdziesz w końcu do momentu, w którym przestaniesz się rozwijać. Organizm na tyle przyzwyczai się do powtarzanego bodźca, że przestanie on być wyzwaniem. Kluczem do budowania siły i masy mięśniowej jest wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, zmieniając obciążenie, z którym ćwiczysz.

Zakup całego stojaka z zestawem różnych obciążeń może być problematyczny przede wszystkim ze względu na przestrzeń, jaką zajmie w twoim domu. Jeśli chcesz rozbudować swoją domową siłownię, prawdopodobnie weźmiesz pod uwagę także aspekt finansowy.

Podczas gdy hantle regulowane wymagają wydania większej sumy pieniędzy na start, pozwalają one wyeliminować problem szukania miejsca do przechowywania zbyt małych obciążników, z których już nie korzystasz, a przede wszystkim są zakupem jednorazowym, który będzie pomagał Ci rozwijać się przez lata.W naszej ofercie, oprócz regulowanych hantli Bowflex SelectTech (552i, 1090i oraz 560), posiadamy także kettlebell Bowflex SelectTech 840 oraz zestaw sztang Bowflex SelectTech 2080. Dodatkowo aktualna roczna oferta bezpłatnego członkostwa w aplikacji JRNY obejmuje różne treningi siłowe dedykowane do produktów z serii Bowflex SelectTech, więc nie musisz martwić się brakiem pomysłu na trening.

Kontynuując swoją podróż treningową, rozważ następujące opcje:

Hantle Regulowane

Standardowe hantle to podstawowy element wyposażenia siłowni – niezbędny do treningu siłowego i treningów interwałowych HIIT. Hantle można również włączyć do innych ćwiczeń, aby poprawić elastyczność i koordynację. Te regulowane w szczególności nadają się do treningu ramion, ponieważ zapewniają dużą różnorodność opcji wykonywanych ćwiczeń. Na przykład możesz użyć mniejszego ciężaru, aby wykonać uginanie ramion, a następnie większego podczas wyciskania nad głową.

Hantle Bowflex SelectTech 552i to 15 zestawów ciężarków w jednym – w zakresie od 2 do 24 kilogramów. Obciążenie wybierasz, używając pokrętła. Stopniowo zwiększając ciężar, z jakim ćwiczysz, zapobiegasz kontuzjom, a także budujesz swoją siłę i wytrzymałość. Hantle zostały zaprojektowane tak, aby wspierać treningi siłowe całego ciała: nóg, ramion, pleców, klatki piersiowej, brzucha.Podobnie do hantli 552i, Bowflex oferuje również SelectTech 1090i – hantle te zastępują 17 zestawów ciężarków, oferując obciążenie od 4 do 41 kilogramów.

Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie oszczędność miejsca, warto, abyś rozważył stojak na hantle SelectTech. Zapewnia on wygodne miejsce do przechowywania ciężarków. Jeśli do tego dokupisz składaną ławkę 5.1S, będziesz mieć już pełny komplet sprzętów do treningu. Możesz przechowywać ją w pionie, co zmniejsza zajmowaną powierzchnię o 50%.

Kettlebell 840

Ćwiczenia z odważnikiem kettlebell przede wszystkim pozwalają na sprawne łączenie treningu siłowego z cardio. Kettlebell Bowflex SelectTech 840 oferuje aż sześć obciążników w jednym. Dzięki temu jest zarówno ekonomiczny, jak i oszczędny pod względem przestrzeni, jaką zajmuje. Obrót pokrętła umożliwia łatwą regulację obciążenia w zakresie od 3,5 do 18 kilogramów.Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących ogólnych treningów kettlebell, koniecznie sprawdź na YouTube naszą playlistę z ćwiczeniami.

Zestaw sztang regulowanych 2080

W skład zestawu wchodzi sztanga prosta, łamana, oraz obciążenia o łącznej wadze 36 kg i możliwości 7 zmian ustawienia. Z pomocą sztangi wzmocnisz ramiona, pośladki, mięśnie nóg i brzucha. Jeśli nie masz doświadczenia lub pomysłu na ćwiczenia, podpowiedzią są filmy instruktażowe udostępnione na naszej playliście.Linia produktów SelectTech gwarantuje funkcjonalność, wszechstronność i kompaktową konstrukcję. Obciążenie można łatwo dostosować, dzięki czemu każdy użytkownik bez problemu wykona zaplanowany trening.