Myślisz o stworzeniu swojej prywatnej siłowni w domu? Korzyści są proste: unikasz dojazdów, ćwiczysz kiedy chcesz, nikt Ci nie przeszkadza, możesz wybrać muzykę idealną do swojego nastroju i zaplanowanego treningu. Oczywiście wiąże się to z początkowymi znacznymi kosztami, jednak z biegiem czasu zaoszczędzisz m.in. na kupnie karnetów.

Pierwszym ważnym krokiem jest wybranie miejsca, które stanie się Twoją własną przestrzenią treningową. To Ty wybierasz, czy sprzęt do ćwiczeń umieścisz w kącie salonu, garażu czy w wolnym pokoju. Bez względu na to, jakim budżetem i przestrzenią dysponujesz, jeśli przemyślisz zakupy, będziesz mógł wykonać pełnowartościowy trening u siebie w domu.

Oto kilka niezbędnych rzeczy:

- Mata fitness jest niezbędna do ćwiczeń na podłodze. Można ją łatwo zwinąć i umieścić później pod kanapą.

- Lustra są pomocne, aby sprawdzać swoją formę, oraz oczywiście robić zdjęcia. Można z nich także korzystać, by kontrolować na bieżąco technikę wykonywanych ćwiczeń.- Istnieje wiele wariantów wagowych hantli, jednak w domu idealnie sprawdzają się hantle regulowane, które nie zajmują dużo miejsca.

- Taśmy i gumy oporowe są bardzo przystępne cenowo i stanowią prostą technicznie opcję dla każdej domowej siłowni.

- Kettlebelle świetnie nadają się do łączenia treningu cardio i siłowego. Podobnie jak w przypadku hantli, regulowany zestaw Bowflex to sześć odważników w jednym.- Sztanga wykorzystuje mięśnie w inny sposób niż hantle, ponieważ musisz używać obu ramion jednocześnie, aby zrównoważyć ciężar. Sztanga jest idealna do wyciskania na klatkę piersiową czy martwego ciągu.

- Regulowana ławka to podstawa do treningu siłowego, która pozwoli Ci zwiększyć liczbę ćwiczeń, które możesz wykonywać.

- Atlas treningowy, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, przeniesie Twoje treningi na wyższy poziom. Dzięki dziesiątkom ćwiczeń, które są ukierunkowane na każdą większą grupę mięśni, uzyskasz trening całego ciała w zaciszu swojego domu.- Urządzenia do ćwiczeń cardio są fantastyczne, jeśli chodzi o kontynuację treningu, zwłaszcza jeśli pogoda nie sprzyja ćwiczeniom na zewnątrz. Wybierz sprzęt, którego lubisz używać, niezależnie od tego, czy jest to bieżnia, rower spinningowy czy Max Trainer.

Skompletowanie domowej siłowni to inwestycja w Twoje zdrowie. Nie zwlekaj, zacznij już dziś.