W artykule o rowerze programowanym 510U wspominaliśmy o tym, że trendy w dziedzinie fitness zmieniają się bardzo szybko. Technologia ewoluuje, a firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań. Zmieniają się nie tylko proste rowery treningowe, ale także modele rowerów poziomych.

Na takim sprzęcie może trenować każdy, dlatego uatrakcyjnienie oferty jest krokiem, który może zainteresować wszystkich klientów. Rower poziomy polecany jest nawet dla osób mających problemy z kręgosłupem, ponieważ mogą wygodnie oprzeć się podczas jazdy. Sprzęt przyda się także każdemu, kto chce do jazdy dołożyć ćwiczenia siłowe. Unoszenie hantli podczas siedzenia na siodełku sprawia, że  mniej obciążasz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jeśli masz problem z nadwagą, a chcesz zacząć trenować, taki rower jest idealny dla Ciebie. Przeciążenia podczas ćwiczeń są mniejsze niż na innych sprzętach, więc komfortowo możesz wydłużać czas spędzany na treningu. Rower poziomy jest także bezpiecznym wyborem dla seniorów, ponieważ zdecydowanie łatwiej utrzymać na nim równowagę.

Schwinn wychodzi naprzeciw wszystkim użytkownikom domowych sprzętów fitness, przedstawiając rower poziomy 510R. Zapewnia on stabilność i komfort jazdy, a także dostęp do wielu popularnych aplikacji.
Zwift jest obecnie najbardziej popularną aplikacja treningową. Zapewnia ona dostęp do ponad 80 wirtualnych tras, na których możesz rywalizować ze znajomymi, brać udział w ogólnoświatowych zawodach czy grupowych treningach. W Zwift każdy użytkownik ma swój własny, dostosowywany awatar, który kręci się po drogach wirtualnej wyspy Watopii. Możesz wybrać swój awatar, jego strój, kask, rękawiczki, buty, rower i koła - wiele z nich jest dostępnych dopiero po osiągnięciu określonego poziomu.

Gdy zapragniesz odmiany i samotnego przemierzania świata, możesz wybrać się na przejażdżkę po jednej z 40 wirtualnych tras umieszczonych w rzeczywistych lokalizacjach. Dostęp do nich zapewniony jest przez aplikację Explore the World. Bez względu na pogodę, na swoim sprzęcie możesz biec lub jechać tam, gdzie tylko sobie wymarzysz. Aplikacja automatycznie dostosowuje się w czasie rzeczywistym do prędkości roweru.

Jazda na rowerze podczas Tour de France ciesząc się komfortem i ciepłem własnego salonu? To możliwe dzięki Kinomap. Ta aplikacja zawiera ponad 93 000 km realistycznych filmów treningowych. Dzięki nim możesz uczestniczyć w ulubionych zawodach sportowych o dowolnej porze dnia.

Dzięki wielu aplikacjom nawet nie zauważysz, jak kilometry będą mijały jeden za drugim, a Twoja kondycja poprawi się błyskawicznie. Wolisz mieć rower z prostym w użyciu komputerem? Z 510R wszystko jest możliwe. To idealny rower dla całej rodziny.